KKK

Korduma Kippuvad Küsimused.
Palun loe need hoolega läbi, sest siin on vastused küsimustele, mida sa võib-olla ei teadnudki, 
et tahad esitada.

Mida ma osavõtutasu eest saan?

Selle raha eest on kohalikud mehed leidnud Sulle hea koha startimiseks ja finišeerimiseks, märkinud maha rajad, joonistanud valmis rajakaardid ja võimalusel kütnud soojaks sauna, et saaksid oma kanged ihuliikmed pärast väsitavat päeva sooja poole sirutada. 

Osalustasu sisaldab lisaks hindamatut seltskonda, kellega nii võistlust kui sellega kaasaskäivat melu nautida saad ja kui oled edukas võistleja, siis sisaldab osalustasu ka auhindu :)

Kui registreerud võistlusele vähemalt kolm päeva enne võistluspäeva, siis on osalustasu 35 Eurot. Pärast seda 45 Eurot.

kas ma pean olema hea orienteeruja, et osa võtta?

Igaüks on kusagilt alustanud ja julge pealehakkamine on juba pool võidust. Meie seiklusel osalevad väga erineva orienteerumisoskusega poisid ja tüdrukud - on vaid vaja tahet ja teadmist, kuspool kaardil põhi asub. 
Kuigi seiklus on võistluse formaadis siis see on just sedasorti üritus, kus tähtis on mitte võit vaid osavõtt. Me julgeme lubada, et kui sa kaardi lugemisega hakkama saad siis sulle meeldib sõltumata sellest, kas oled esimene või viimane.

MIS asjad need asfaldi- ja kruusaklass on?

Orienteerumine toimub kahes erinevas klassis - see tähendab, et maha on märgitud kaks erinevat rada. Esimene, asfaldirada, kulgeb valdavalt mööda asfaltteid (rasked punktid võivad asuda ka kruusateede ääres, mis on igasuguse tsikliga läbitavad). Teine aga kulgeb valdavalt mööda kruusateid ja raskemaid punkte on võibolla vaja kuskilt kaugemalt metsast otsida. 
Ise hindad ennast, oma ratast ja oma meeleolu, et millistel teedel sõita tahaksid. 

MIlline tsikkel on sobilik?

Kahe milline!
Igasugune tsikkel on sobilik, ka rolleriga võib võistelda ja on võisteldud :D
Takistused eksisteerivad vaid meie peas - ka Harley Davidsoniga on Rummu mäe otsa sõidetud!

Kui kaua võistlus kestab ja kui pikk vahemaa läbitakse?

Võistlemiseks on enamasti aega 6 tundi ja selle jooksul suudavad parimad pojad kõik punktid läbi käia ja kokku koguda. Vahemaade pikkused on erinevad - asfaldiklassis koguneb kilomeetreid kindlasti rohkem kui kruusaklassis ja kogumetraaž võib ulatuda kruusaklassis umbes 250 ja asfaldiklassis 350 kilomeetrini.

Millised seadmed on vajalikud?

Võistlemiseks on vajalik nutitelefon (Android 4.1 või uuem/ IOS 8 või uuem). Rusikareegel on, et mida uuem, seda parem. 

kas telefon peab olema kogu aeg sisse lülitatud?

Jah, telefon peab olema sisse lülitatud, sest me trackime Su liikumist kogu võistluse jooksul.
Kui kogemata peaks siiski telefon vahepeal pildi tasku panema, siis ei ole sellest muud hullu, kui et Su väärtuslik võistlusaeg tiksub muudkui edasi. Siis ruttu juhe taha, pilt ette tagasi ja rajale edasi!

kuidas see äpp täpselt töötab?

Installeeri nutiseadmesse (iPhone/Android) Nutilogi nimeline äpp. Luba äpil enda asukohta jälgida ja vali õige sündmus, sisesta oma võistlejanimi. Kui vajutad “START”, siis hakkab aeg tiksuma. Igas kontrollpunktis (KP) tuleb vastata äpis esitatud küsimusele, vastusevariante on kuni 3. Osades punktides tuleb lihtsalt ära märkida kohalolek. Vali õige vastus ja lohista see ekraanil vasakult paremale. NB! Kontrollpunkti fikseerimiseks pead olema vähemalt 50m raadiuses kontrollpunktist. Kui oled oma võistluse lõpetanud, siis vali “FINIŠ”. Kui Sa ei ole jõudnud kõiki punkte ära võtta, siis on täiesti normaalne, et rakendus jääb näitama võtmata punkte ja aeg alles tiksub. Ole mureta, korraldaja vaatab ja fikseerib finišiaja ära. Äpp näitab korraldajale nii läbitud raja kui kiiruse. Palun järgi kõiki liiklusseaduse punkte ja ära ületa piirkiirust! Palun ära sõida selleks mitte ette nähtud kohtades (pargid, põllud, erateed).

Lae endale äpid siit: Androidile ja Apple seadmele.
Kasutusjuhendi leiad siit 

Kas nüüd, kui äpp on kasutusel, pole enam paberkaarti vaja?

Nii lihtne see siiski pole. Äpp asendab lihtsalt QR-koode ja on mõeldud punktide registreerimiseks mitte orienteerumiseks. Paberkaart ON ja JÄÄB. Vähemalt esialgu veel.


Mis juhtub, kui ma kiirust ületan?

Siis kogud trahvipunkte, mille suuruse määrab korraldaja etapi alguses. Ära kihuta, sest trahvipunktid on kiired kogunema. 

Ma olen piltide pealt näinud, et osadel inimestel on kaart lenksu peal raamis. On see nõutav?

See, kus Sa oma kaarti tahad hoida, on täiesti Sinu enda valik. Võid ka kokku voltida ja põuetaskusse panna. Ilmselt on kogenud orienteerujad ära tabanud, et kaarti kogu aeg silma ees hoides on kontrollpunktide läbimine kõige kiirem ja tõhusam. Hakkama saab igat moodi. Mõned on isegi kontoriteibiga tsiklipaagile teipinud.

Kui ma poole võistluse pealt enam ei viitsi või midagi juhtub, Mida ma siis teen?

Kui midagi juhtub, siis võta ühendust etapi korraldajatega. Nende kontaktid leiad oma kaardilt. 
Kui lihtsalt väsisid ära, siis sõida finišisse ja hakka heas seltskonnas järelejäänud päeva nautima. 

Kas ma pean kõik punktid ära võtma?

Kõige tähtsam on nautida ilusat sõiduilma ja seninägemata Eestit. 
Kui palju Sa punkte jõuad läbi käia, ei ole üldse oluline. Mõisa peale mäng ei käi - ainult Su au ja kuulsuse pihta :D

Kas punkte tuleb võtta järjest (1, 2, 3, 4...) või võin punkte läbida segiläbi (16, 33, 1...)?

Punkte võid läbida suvalises järjekorras, sellest Su tulemus ei sõltu.

Kas ma pean kõikidel etappidel osalema?

Ei pea. Vali endale meeldivad kohad, kus tundub, et Sinu jaoks veel piisavalt Eestit nägemata ja osale just neil etappidel, mis Sind kõnetavad. Loomulikult oled väga oodatud osalema kõikidel etappidel, sest koos olla on mõnus!

kas õhtuse seltskonnaga võib niisama ka liituda või see on ainult priviligeeritud inimestele/võistlusel osalejatele?

Muidugi võid, tule aga.
Veel parem aga, kui võtad ka võistlusest osa, sest usu - õhtused jutud keerlevad suuresti päeval läbitud raja ümber.

kas ma pean ööseks jääma? kus ma magada saan? 
Kust ma süüa saan?

Ööbima ei pea, kuid see on rangelt soovituslik, sest just saunas ja õhtul võetakse päevakogemus kamraadidega üksipulgi algosadeks ja arutatakse omavahel läbi. Saad jagada oma kogemusi, tundeid ja päeva parimaid hetki nendega, kes on sama asja just koos Sinuga läbi teinud. 

Magamiseks on enamasti olemas telkimise võimalus (enda telk peab kaasas olema), mõnel pool leitakse ka mõned magamiskohad tubastes tingimustes, aga siis pead olema kiire seda endale ise broneerima. Majutustingimused on erinevatel etappidel erinevad ja need on alati iga etapi juhendis konkreetselt kirjas. 
Toitlustuse tellivad korraldajad tavaliselt kohapeale ja tahavad Sinult eelinfona teada, kas soovid ka süüa. Siis teavad kokad Sinuga arvestada. Majutuse ja toitlustuse eest saab tavaliselt tasuda kohapeal. 

Kelle käest ma küsin, kui veel küsimusi tekib?

Igal etapil on oma korraldajad ja konkreetse etapi kohta on kõige parem küsida just nende käest. Nende kontaktid leiad iga ürituse alamlehelt.  Üldised küsimused kogu sarja kohta võid saata nagemataeesti@gmail.com

NÄGEMATA EESTIT TOETAVAD

motonet.ee
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram